Hakkımızda
1985 yılından itibaren faaliyette olan Morçelik A.Ş. ,2013 Yılında Konya 3 Organize sanayi de 11.000 metrekare alan üzerinde 6000 metrekare kapalı alanlı yeni fabrika inşaatını tamamlamış,ve üretime başlamıştır.


3 ton/saat kapasiteli inductotherm Dualtrak ergitme ocaklarını devreye almış,535 x 650 mm kapasiteli Disa derecesiz Dikey kalıplama hattı ile modern bir Dökümhaneyi işletmeye almıştır.


Ülkemizde Henüz yeni olan Tamamen organik ,çevreci ve sağlığa zararsız döküm Tencere ve Tava üretiminede başlayan Morçelik,Modern emaye tesisinide devreye alarak Döküme emaye kaplama konusunda Türkiyedeki birkaç tesis arasına girmiş,Seranox markası altında emaye kaplı tencere, tava ve ızgaraları satışa sunmuştur.


ISO 9001 ve ISO /TS 16949 kalite güvence yönetim sistemi doğrultusunda kalitesini sürekli iyileştirerek yurt içi ve yurt dışı müşterilerine hizmet vermektedir.
Oldukça esnek bir üretim yapısına sahip olan Morçelik, 80 gr ile 30 Kg arasında her türlü yüksek kalite pik,sfero,alaşımlı çelik üretimini gerçekleştirmektedir.


Çamaşır makinası için rulman yatakları ve buzdolabı kompresör gövde ve krankları,Set üstü ızgaralar üretmekte ve bunları Son teknoloji makinalarla Emaye kaplayarak Satışa sunmaktadır.Ayrıca endüstriyel makina, denizcilik, inşaat, kazan, kompresör, hidrolik pompa, iş makinaları, redüktör gibi bir çok sektöre pik ve sfero döküm parçaların döküm ve talaşlı imalatını yapmaktadır.