Hakkımızda

Hakkımızda

1985 yılından itibaren faaliyette olan Morçelik A.Ş., 2013 yılında Konya 3. Organize Sanayi’nde 11.000 metrekare alan üzerinde 7.000 metrekare kapalı alanlı yeni fabrika inşaatını tamamlamış ve üretime başlamıştır.

4,3 + 4,3 ton/saat kapasiteli iki potalı Inductotherm indüksiyon ergitme ocaklarını devreye almıştır. Fabrika bünyesinde Alfaset reçineli kuma kalıplama, yaş kuma kalıplama ve 535 x 650 mm kapasiteli Disa derecesiz Dikey kalıplama hattı ile modern bir Dökümhaneyi işletmeye almıştır.

ISO 9001 ve ISO /TS 16949 kalite güvence yönetim sistemi doğrultusunda kalitesini sürekli iyileştirerek yurt içi ve yurt dışı müşterilerine hizmet vermektedir. Oldukça esnek bir üretim yapısına sahip olan Morçelik, 5 kg ile 7.500 kg arasında çelik döküm, alaşımlı çelik döküm, pik döküm, sfero döküm, yüksek alaşımlı çelik döküm, manganlı çelik döküm, yüksek krom nikelli dökme demir malzemeli parçaların dökümü yapılmaktadır.

Morçelik olarak; demir çelik fabrikaları, haddehaneler, kırma elemeler, çimento sanayii, enjeksiyon pres parçaları, iş makineleri, otomotiv vb. üretici firmalara hizmet vermekteyiz.